Infolinka:
+420 725 155 655

Hoi An

Hoi An

Hoi An patřilo k významným městům království Čampa

V této době neslo název Faifo. Od 14. století význam města strmě stoupá – zejména kvůli vhodné pozici pro námořní obchod. V 16.století se Faifo stalo jedním z nejdůležitějších center obchodu Číňanů a Japonců. Japonští obchodníci měli od 17.století zakázáno s přístavem spolupracovat, čímž se otevřel větší prostor pro Portugalce a Holanďany, kteří si tu začali stavět své domy, jež jsou dnes turiHoi Ansty velmi vyhledávané. Právě tyto kupecké domy tvoří nedílnou součást Staré čtvrti, která je nyní pod ochranou UNESCO. Kromě obytných domů tu najdete tržiště, společenské domy, pagody, chrámy, mosty – to vše dokonale propleteno podobně jako v jiných středověkých orientálních městech. Krásnou ukázkou kupeckých domů je dům Tan Ky, který byl postaven začátkem 19. století. Dům patřil vietnamskému kupci, jehož potomci dům dodnes vlastní. V architektuře se kromě tradičních vietnamských prvků objevují i japonské a čínské elementy. Dominantní stavební prvek představuje dřevo, které je na mnoha místech zdobeno půvabnými řezbami.
Zajímavým prvkem Staré čtvrti jsou i tzv. sněmovní haly, které si nechávaly stavět čínské komunity. Číňané z různých provincií – např. Kanton, Fujian, Hainan a další – si pořizovali vlastní sněmovní haly, aby tu mohli uctívat své bohy a předky. Jelikož Číňané žijící v Hoi An byli většinoHoi Anu bohatí obchodníci, jsou jejich stavby monumentální a nákladně zdobené. První sněmovní hala byla v Hoi An postavena v roce 1757.

 

Pokud navštívíte Hoi An, musíte vidět Cau Nhat Ban – Japonský zastřešený most

Byl postaven na konci 16. století. Na stavbu mostu přispěli Japonci, Vietnamci a Číňané, přičemž stavba měla symbolizovat spolupráci těchto skupin žijících v Hoi An. Z architektonického hlediska je most kombinací japonských, vietnamských a čínských rysů, jednu stranu mostu stráží dvě opice, druhou pár psů. V severní části mostu je vystavěna malá svatyně (Chua Cau).

 

Prohlédněte si fotogalerii zde


Hoi An
Hoi An
Hoi An
Hoi An
Hoi An
Hoi An
Hoi An
Hoi An
Hoi An
Hoi An
Hoi An
Hoi An

[Poeskoeit navigaci]

Počasí Vietnam

Top Destinace

Phong Nha

Světové dědictví

Hoi An

Světové dědictví

My Son

UNESCO

Hue

Světové dědictví

Další destinace

Zasílání novinek

Pro zasílání informací o našich nejzajímavějších cenových nabídkách a službách vyplňte svůj E-mail.